Defne Kılınç

Defne Kılınç

Eğitmen / Profesyonel Koç

10.07.1988 yılında doğdum. İlkokul ve lise öğrenimlerimi Ankara’da tamamladım. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema, Televizyon bölümünde lisans eğitimine başladım. 2 yıl sonra Ankara Üniversitesi aynı bölüme yatay geçiş yaparak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema, Televizyon bölümünden 2010 yılında mezun oldum. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Bilimleri alanında Yüksek Lisansa başladım. Tezimi “Türk Sinemasında Korku Filmlerinin Göstergebilimsel Çözümlemesi” üzerine yazdım.
Birçok ajansta editörlük, halkla ilişkiler uzmanlığı, müşteri ilişkileri uzmanlığı, sanat direktörlüğü yaptım. Resmi bir kurumda özel kalemlik yaptıktan sonra metin yazarı, içerik uzmanı, görüntü editörü, sosyal medya uzmanı olarak çalışarak aynı zamanda freelance sunuculuk ve danışmanlık yaptım.
Bu sürede iletişim alanına ilgim ve merakımdan dolayı, Hitabet, Toplum Önünde Konuşma, Diksiyon, İletişim Bilimleri, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Protokol, Öfke ve Stres Kontrolü, Farkındalık ve Yaratıcı Düşünce, Denge, Eril Dişil Denge, Karma, Empatik İletişim, Samimi İletişim, Sosyal Medya İletişimi, Yaratıcı Yazarlık, Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Aile Dizimi Terapistliği eğitimleri bu alanlarda uzmanlaştım.
Uzunca zamandır kapalı ve açık gruplara çeşitli başlıklarda eğitimler veriyor, workshoplar yapıyorum.
İletişimin bir sanat olduğunu ve her şeyden iletişim kurmanın önce kendine saygı olduğunu düşünüyorum 🙂

Geçmiş Programlar

ID Program Adı Süre Tarih
Aile Dizimi 4 Hafta 04/04/2020
UE-002 Renk Frekansları 3 Saat 13/09/2021