Elif Elgin

Eğitmen / Sanatçı

1988 yılında Ankara’da doğan Elgin Üniversite eğitimi öncelikle Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde devam ettirmiştir.

Mart 2010’da başlayan iş yaşamını bankacılık ve finans sektörlerinde başarıyla devam ettirmiş birçok ödül ve terfi almıştır.  25 Ocak 2016 da evlilik sebebi ile son işinden ayrılmıştır

İstifa sonra İşaret dili eğitimi ile tanışmıştır. MEB‘den aldığı  Temel İşaret Dili  /  İşaret Dili Öğreticisi ve Tercümanlık belgeleri ile Başkent Halk eğitim merkezinde usta öğreticilik yapmıştır. Şu anda da kurum ve kuruluşlarda talep doğrultusunda eğitim vermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda resim sanatıyla uğraşan Elif Elgin sanat hayatıyla bankacılık mesleğini bıraktıktan sonra tanışmıştır.

Kendine özgü geliştirmiş olduğu tarzıyla, eserlerinde fırça dışında kürdanları ve parmaklarını kullanan sanatçı, son dönemde öne çıkan resimlerinde pipet kullanarak resim anlayışına farklı bir boyut kazandırmıştır. Evren, gökyüzü, sonsuzluk temalarını işleyen Elif Elgin kendi kurmuş olduğu dünyayı değişik bir üslupla sanatseverlere sunmaktadır. Gecenin ilhamından beslenen Elgin, gökyüzünü ve yıldızları seyrederek resim yapmaktan keyif aldığını belirtiyor.

Ankara’da yaşayan sanatçı kendi evinde kurmuş olduğu atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Geçmiş Programlar

ID Program Adı Süre Tarih
UE-002 Alcoholink – Resim Atölyesi 2 Saat 16/09/2021