Aile Dizimi

Alman psikoterapist Bert Hellinger'in üzerinde uzun yıllar çalıştığı ve günümüzde Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan “Aile Dizimi” çalışmalarına göre, önceki kuşakların işlediği ve sorumluluğu alınmamış negatif fiiller ve eylemler, çocuklar ya da torunların hayatlarında olumsuzluklara yol açabilir. Aile Dizimi bilinen ya da bilinmeyen geçmiş kuşaklarda var olan negatif olayların görülmesini sağlar ve çözümlenmesine yardımcı olur.

Eğitmen / Konuşmacı

Defne Kılınç
Eğitmen / Profesyonel Koç

Başlangıç

04/04/2020 - 10:00

Bitiş

05/04/2020 - 18:00

Adres

Miren Eğitim & Danışmanlık   Harita

Kategoriler

Atölye

Aile Dizimi Hellinger Terapisi olarak da tanınan ve ilk defa Bert Hellinger tarafından uygulanan sistemik aile terapisi çerçevesinde ve fenomenolojik psikoloji anlayışı içinde, bireyi ailesine geri götürüp, ailesiyle içsel dünyada barıştırarak; aile sistemi içinde var olan mevcut yerini göstererek, sistemin yıkılan, bozulan yanlarını onararak geleneksel terapi anlayışlarında ciddi fark yaratan bir çalışmadır. Familien Aufstellung adıyla 90’lı yıllarda Almanya’da ortaya çıkmış olan aile dizimi, ailenin kuşaklar boyu, birbirine görünmez bir bağla bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Yaşamda yaşadığımız anıların ve öğrendiğimiz her şeyin DNA’larımızda protein kodu olarak depolandığı tıbben de yapılan çalışmalarla ortaya konmuş bir gerçektir. Dolayısıyla aileden aktarılan genetik kodlar ve kişinin bilinç evresi, yaşamda sağlığı, bolluk- bereket, aile ve çevre ilişkilerini bilinçaltı düzeyde etkileyebilmektedir. Aile Dizimi, yaşamda karşımıza ilişkilerde (aile, partner, arkadaş ilişkileri) çatışmalar, sürekli tekrarlayan istenmeyen durumlar ve hastalıklarda bilinçaltında var olan ve günlük yaşamda fark edemediğimiz bilinçaltı kayıtlarını görmemizde yardımcı olmaktadır.

Alman psikoterapist Bert Hellinger’in üzerinde uzun yıllar çalıştığı ve günümüzde Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan “Aile Dizimi” çalışmalarına göre, önceki kuşakların işlediği ve sorumluluğu alınmamış negatif fiiller ve eylemler, çocuklar ya da torunların hayatlarında olumsuzluklara yol açabilir. Aile Dizimi bilinen ya da bilinmeyen geçmiş kuşaklarda var olan negatif olayların görülmesini sağlar ve çözümlenmesine yardımcı olur.

Kontenjan Sınırlıdır !

Terapi Süreci:

Danışanların daha önceden hazırladığı Aile Dizim Bilgi Formuna yönelik çalışılmak istenen konu, genegrom çalışması üzerinden terapist ve danışan ile hazırlanacaktır.

Dizim temsilcilerin interaktif katılımı ve  danışanın isteğiyle çalışılan konunun açık ya da kapalı olması üzerinden akış sağlanacaktır.

Program (2 gün) :

1.Gün : 29.02.2020 / 10:00 – 18.00
2.Gün : 01.03.2020 / 10.00 – 18:00

Katılım  Detayları :

Katılım  temsilci ve dizim açtıracak danışan ve saha dizim uzmanı ile gerçekleşecek olup kapalı grup çalışılacaktır.

Grup temsilci sistemiyle hipnosistemik alan çalışması yapılacaktır.

 

Nasıl Başvuracaksınız ?

 1. Katılım tipi ve bilet sayısını seçin
 2. Başvuru yap butonuna tıklayın
 3. Gelen ekrana ilgili bilgileri girin
 4. Son olarak bir ödeme yöntemi seçerek kaydınızı tamamlayın
  • Ödeme seçenekleri :
  • Nakit (Etkinlikten önce merkezimizde nakit ödeme)
  • Havale / EFT
  • Kredi Kartı İle 3d Secure Güvenli Ödeme
  • Aile Dizimi Bilgi Formu

 

 

Eğitim programı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve uzmanlarımız ile görüşmek istiyorsanız, aşağıdaki butona tıklayarak talebinizi iletiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.

Başvurunuzu tamamlamanız halinde ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir. Bildirim e-postalarımızı düzenli alabilmek için lütfen spam/junk klasörünüzü kontrol ediniz.

ETKİNLİĞE KATIL

Kimler Neler Demiş?

avatar